14-päevane liikumispiirang Eestis reisijatele riikidest, kus nakatanute suhtarv on suurem kui 37,9

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule kehtib  kahe nädala pikkune liikumisvabaduse piirang Maltalt ja Itaaliast Eestisse saabujatele. Lisaks peavad karantiini jääma reisijad, kes tulevad riikidest kus koroonaviirusesse nakatanute suhtarv on suurem kui 37,9. Liikumispiirang puudutab ka need, kellel on haigustunnused. Loe lisa siit: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele

COVID-19 riskiriikidest Eestisse naasjad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas ja sadamas testida. Eesti elanikele on testimine tasuta, välismaalased saavad kohapeal tasuda kaardimaksega. Mitte varem kui 7 päeva pärast esimese testi tulemuse saamist tuleb teha teine test ning kui ka see on negatiivne, saab jätkata tavapärast elu. See tähendab, et inimesele ei rakendu pärast kahte negatiivset testi 14-päevane eneseisolatsioon, mis kehtib kõigile neile riskiriikidest tulijatele, kes testi ei tee.

Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab välisministeerium aga tungivalt reisimist vältida. Olukord võib riikides kiirelt muutuda ning palume sellega enne reisile asumist arvestada.