President Alar Karis kohtus Tallinnas Malta riigipea George Vellaga

President Alar Karis kohtus 13. septembril 2022 Malta riigipea George Vellaga Tallinnas.

President Karis kinnitas kohtumisel Eesti ja Malta diplomaatiliste suhete sõlmimise 30. aastapäeva puhul ametlikul visiidil viibiva Malta riigipea George Vellaga, et kahe riigi omavahelised suhted on väga head ning riigid on mõttekaaslased olulistes küsimustes Euroopa Liidus. Samuti areneb omavaheline koostöö eelkõige hariduse ja turismi valdkonnas.

„Malta pakub Eesti turistidele sooja merd ja päikesepaistelist ilma, Eestis on aga võimalik matkata metsades ja ainulaadsetes soodes,“ ütles president Karis ja mainis, et näiteks Malta koolides on kasutusel Eesti online mängukeskkond matemaatika õppimiseks.

Malta riigipea George Vella abikaasaga on Eestis visiidil seoses Eesti ja Malta diplomaatiliste suhete sõlmimise 30. aastapäevaga. Ta kohtub ka Riigikogu esimehe Jüri Ratsaega, peaminister Kaja Kallasega, välisminister Urmas Reinsaluga ja Tallinna linnavolikogu esimehe Jevgeni Ossinovskiga.

Vabariigi Presidendi Kantselei pressiteade: https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/53905-president-karis-kohtumisel-malta-riigipeale-oleme-mottekaaslased-koigis-olulistes-kusimustes