Piiranguteta saab Eestisse tulla Euroopa riigist, mille kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta on kuni 75

Vastavalt Euroopa Liidu soovitustele jagunevad piirangud nüüd kolme kategooriasse vastavalt selle riigi riskitasemele, kust inimene Eestisse saabub.

Piiranguteta saab Eestisse tulla Euroopa riigist, mille 14 päeva nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta on võrdne 75ga või sellest väiksem. Kui riigi nakatumisnäitaja jääb vahemikku 75–200, siis ei rakendu Eestisse saabumisel piirangud, kui inimesel on ette näidata tõend COVID-19 vastase vaktsineerimise, haiguse läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta. Ilma tõendita Eestisse saabumisel tuleb riiki jõudes teha koroonaviiruse test. Tulemuse selgumiseni peab inimene viibima oma elukohas.

Saabumisel Euroopa riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 200, peab jääma 10 päevaks eneseisolatsiooni, mida on võimalik lühendada kahe negatiivse testiga. Piirangutest on vabastatud inimene, kellel on vaktsineerimiskuur lõpetatud või kes on COVID-19 haiguse läbi põdenud.

12–18-aastane vaktsineerimata alaealine ei pea jääma eneseisolatsiooni, kui ta saabub koos saatjaga Euroopa riigist, mille nakatumisnäitaja on suurem kui 75 ning ta on teinud kas enne Eestisse saabumist või kohe Eestisse jõudmise järel testi, mille tulemus on negatiivne. Alla 12-aastased lapsed on isolatsioonist ja testimisest vabastatud.

Alates esmaspäevast, 2. augustist 2021 on Itaalia kategoorias 75-200 (nakatumisnäitaja 77,36) ja Malta on kategoorias üle 200 (nakatumisnäitaja 490,12).

Kõikidel Eestisse lennukiga saabuvatel reisijatel (sh lastel, kelle eest esitab andmed tema vanem) tuleb enne saabumist Eestisse täita piiriületaja ankeet. Seda saate teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist.

Lisainfo Eesti välisministeeriumi veebilehelt: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele