Liikumispiirangu kestus reisijatele kõrge nakatunute suhtarvuga riikidest lühendati 14 päevalt 10 päevale

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule kehtib 10 päeva pikkune liikumisvabaduse piirang Maltalt ja Itaaliast Eestisse saabujatele. Lisaks peavad karantiini jääma reisijad, kes tulevad riikidest kus koroonaviirusesse nakatanute suhtarv on suurem kui 50. Piirmäär vaadatakse üle kord nädalas. Liikumispiirang puudutab ka need, kellel on haigustunnused. Loe lisa siit: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele. Negatiivse tulemusega koroonaviiruse test tehtud enne Eestisse saabumist ei vabasta isikut liikumisvabaduse piirangust.

COVID-19 riskiriikidest Eestisse naasjad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas ja sadamas testida. Eesti elanikele on testimine tasuta, välismaalased saavad kohapeal tasuda kaardimaksega. Mitte varem kui 7 päeva pärast esimese testi tulemuse saamist tuleb teha teine test ning kui ka see on negatiivne, saab jätkata tavapärast elu. See tähendab, et inimesele ei rakendu pärast kahte negatiivset testi 10-päevane eneseisolatsioon, mis kehtib kõigile neile riskiriikidest tulijatele, kes testi ei tee. Lisainfo testimise kohta Eestis on leitav uuelt lehelt: https://koroonatestimine.ee/. 

Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab välisministeerium aga tungivalt reisimist vältida. Olukord võib riikides kiirelt muutuda ning palume sellega enne reisile asumist arvestada.